Hakkında Yazar

Dr. Faruk Turgut

Dr. Faruk Hilmi Turgut, İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 2000 yılında Tıp doktoru olarak mezun oldu. 2005 yılında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi'nden İç Hastalıkları uzmanlığını tamamladı. Nefroloji yan dal eğitimi sırasında Amerika Birleşik Devletleri Virginia Üniversitesi'nde misafir öğretim üyesi olarak 15 ay süreyle görev yaptı.

2012 yılında Doçent unvanını alan Dr. Turgut 2013 yılında Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde göreve başladı. Halen Mustafa Kemal Üniversitesinde İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Nefroloji Bilim Dalı’nda Profesör olarak görev yapmaktadır. Başlıca ilgi alanları kronik böbrek hastalığı, hemodiyaliz, diyabetik böbrek hastalığı ve hipertansiyon olup uluslararası tıp dergilerinde 65'ten fazla araştırma makalesi yayınladı.

Dr. Sanjay Pandya, MD, DNB (Nephrology), Nefroloji Uzmanı

Dr. Sanjay Pandya Rajkot (Gujarat - India) da çalışan kıdemli bir Nefroloji uzmanıdır.

Dr. Pandya aktif olarak böbrek hastalığı eğitimi ile uğraşmaktadır. İngilizce, Hintçe, Gujarati ve Kutchi dillerinde hastalar için böbrek eğitimi kitabı kendisi tarafından yazılmıştır. "Böbrek Eğitim Vakfı" Dr. Pandya tarafından, böbrek hastalığının önlenmesi ve bakımı için çok sayıda insanın farkındalığını artırma misyonuyla kuruldu.

Dünyanın farklı yerlerinden özel bir nefroloji uzmanı ekibi tarafından böbrek hastaları için eğitim kitapları 30'dan fazla dilde hazırlandı. Dünyanın farklı yerlerinde en fazla sayıda insan ve böbrek hastalarına yardım için www.KidneyEducation.com web sitesi Dr. Pandya ve ekibi tarafından başlatılmıştır. Bu web sitesi, 30'dan fazla dilde 200 sayfalık böbrek kitabının ücretsiz indirilmesine izin vermektedir. Bu web sitesi oldukça popüler olup ilk 87 ayda 40 milyondan fazla kez ziyaret almıştır.