Kitap Hakkında

"Böbreklerinizi Koruyun", böbrek hastalıklarının önlenmesi ve böbrek hastalarının eğitimine yönelik Türkçe bir kitaptır.

Böbrek hastalıklarının insidansı çok hızlı artmakta ve toplumdaki farkındalık çok düşüktür. Kronik böbrek hastalıklarının ileri aşamadaki tedavinin maliyeti oldukça yüksektir. Dolayısı ile önleme ve erken tanı çok önemlidir.

"Böbreklerinizi Koruyun" Dr. Faruk Turgut tarafından yazılmış önemli böbrek sorunlarıyla ilgili eksiksiz, kapsamlı ve pratik bir rehberdir.

Bu kitabın içeriği iki kısma ayrılmıştır. Birinci kısımda, böbrek hastalıkları ile ilgili önlemlerin yanı sıra böbrek ve böbrek hastalıkları ile ilgili tüm temel bilgiler yer almaktadır. Birinci kısım, farkındalığı arttırmak için tüm bireylere yöneliktir.

İkinci kısım, her hastanın ve hasta yakını ailenin öğrenmesi gereken başlıca böbrek hastalıklarının erken tanısı, bakımı ve tedavisi ile ilgili temel bilgileri içerir.

Kitap, böbrek hastalarını tedavi etmek için deneyimli geniş bir yazar kadrosu tarafından ile hazırlanmıştır. Dolayısıyla bu kitap, böbrek hastalarının hastalıkları ile ilgili sıkça sorduğu ve sağlıklı bireylerin böbrek hastalıklarının önlenmesiyle ilgili tüm sorularının yanıtlarını verecektir

Kitap Ayrıntıları

‘Böbreklerinizi Koruyun’
Basım yılı:2018
Yazar:Dr. Faruk Turgut
Format:Karton Kapak, 200 sayfa