Read Online in Ukrainian
Table of Content
Передмова та Зміст
Основна інформація
Ниркова недостатність
Інші основні захворювання нирок
Дієта при захворюваннях нирок

1. Вступ

Нирки – дивовижні органи, які відіграють провідну роль у підтриманні чистоти й здоров’я нашого організму шляхом «вимивання» небажаних продуктів обміну й токсичних речовин. Хоч основна функція нирок – виводити токсини з організму, це не єдина їхня функція. Нирки також мають вирішальний вплив на регуляцію артеріального тиску, об’єму рідин та електролітів в організмі, приймають участь у фосфорно-кальцієвому обміні та продукції еритроцитів. Незважаючи на те, що більшість із нас народжується з двома нирками, досить лише однієї для виконання всіх важливих завдань.

За останні роки виросла кількість пацієнтів, які страждають на діабет та гіпертонічну хворобу. Це призвело до відчутного збільшення кількості пацієнтів, які страждають на хронічну хворобу нирок (ХХН). Така тенденція вимагає кращої обізнаності та розуміння захворювань нирок, їхньої профілактики та своєчасного лікування. Сподіваємось, ця книга потрапить до своїх адресатів та допоможе Вам зрозуміти захворювання, пов’язані з нирками, відповість на поширені запитання та дозволить підготуватися до їхнього вирішення.

Перші розділи знайомлять читачів із будовою нирок, їхніми життєво важливими функціями в організмі людини й пропонують заходи профілактики захворювань, пов’язаних із нирками. У книзі йдеться про причини, симптоми й діагностику серйозних захворювань, а також доступні методи лікування. Основну частину посібника невипадково присвячено питанням, які безпосередньо стосуються пацієнтів та їхніх близьких, оскільки автори вважають це важливою складовою догляду за пацієнтом із хворобою нирок. Спеціальний розділ присвячено способам захисту нирок на ранніх стадіях хронічної хвороби нирок і методам, які дозволяють сповільнити прогресування захворювання та відтермінувати діаліз чи трансплантацію. Окремо детально розглянемо діаліз і трансплантацію нирки.

Книга винятково змістовна для нефрологічних пацієнтів, адже пропонує дані про загальні проблеми при захворюваннях нирок, міфи й факти про хвороби нирок, «золоті правила» для уникнення й профілактики виникнення захворювань нирок, загальні поради щодо вживання препаратів нефрологічними пацієнтами та багато іншого. Оскільки тема дієти викликає занепокоєння й плутанину серед пацієнтів із хронічною хворобою нирок, їй темі присвячено окремий розділ. У цьому розділі викладено поради щодо належного харчування. Словник наприкінці узагальнює всі скорочення та технічні терміни, використані в книзі.

 

 

 

Застереження: Інформація, подана в цьому посібнику, призначена лише для навчальних цілей. Будь ласка, не займайтеся самодіагностикою чи лікуванням на основі знань, отриманих завдяки цій книзі. Ви завжди повинні проконсультуватися зі своїм лікарем для лікування.