Read Online in Ukrainian
Table of Content
Передмова та Зміст
Основна інформація
Ниркова недостатність
Інші основні захворювання нирок
Дієта при захворюваннях нирок

Про авторів

Професор Іванов Дмитро Дмитрович

Іванов Дмитро Дмитрович, заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри нефрології і НЗТ НУОЗУ імені П.Л.Шупика, Президент Української асоціації нефрологів/дитячих нефрологів, акредитованих ISN, ESPN/IPNA.

Організатор і засновник міжнародної нефрологічної академії REENA (18 років поспіль), Першого Українського спеціалізованого вебсайта www.nephrology.kiev.ua (з 2003 року) і youtube канал профессор Дмитрий Иванов, приватної медичної практики (з 1998 року) і першої в Україні нефрологічної клініки, журналу НИРКИ.ПОЧКИ.KIDNEYS (із 2012 року). Автор/спіавтор понад 50 наукових публікацій, 26 монографій. Очолює ТОП лікарів в Україні за спеціальностями нефрологія і дитяча нефрологія.

Доктор Санджай Пандя (Hефролог)

Доктор Санджай Пандя − старший нефролог, який практикує в Раджкоті (Гуджарат, Індія), доктор медицини. Здобув ступінь доктора медицини (внутрішня медицина) в Медичному коледжі ім. М. П. Шаха, Джамнагар (Гуджарат) в 1986 році та пройшов інтернатуру з нефрології в Інституті захворювань нирок і дослідницькому центрі в Ахмедабаді в 1989 році. З 1990 року нефролог-практик у Раджкоті (Гуджарат), Індія.

Доктор Пандя бере активну участь в освітніх проєктах із захворювань нирок. Він написав книгу для пацієнтів із хворобами нирок англійською, гінді, гуджараті та мовою кутчі.

Доктор Пандя створив Фонд ниркової освіти з метою поширення інформації про профілактику та лікування захворювань нирок серед широкого кола людей.

З допомогою команди відданих нефрологів із різних куточків світу підготовлено навчальні книги для пацієнтів із хворобами нирок понад 37 мовами.

Щоб допомогти якнайбільшій кількості пацієнтів із хворобами нирок у різних частинах світу, доктор Пандя та його команда створили вебсайт www. kidneyeducation.com. Цей сайт дає змогу безкоштовно завантажити 230 сторінок книги 37 мовами. Сайт дуже популярний й отримав понад 90 мільйонів звернень за перші 135 місяців.

Андруневич Роман Русланович

Андруневич Роман Русланович - лікар-нефролог дитячий Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.

Основні напрямки роботи - нирковозамісна терапія, хронічна хвороба нирок та трансплантація нирки.

 

Бевзенко Тетяна Борисівна, д.мед.н.

Бевзенко Тетяна Борисівна. Доктор медичних наук, доцент, лікар нефролог, ревматолог. Стаж роботи 16 років, в тому числі 9-річний досвід педагогічної діяльності в медичних ВУЗах.

Автор більше 100 наукових праць, навчального посібника, 10 патентів на корисну модель.

Член Європейских нефрологичних асоціацій ERA-EDTA, ESPN, Української асоціації нефрологів, Київського товариства ревматологів, член правління Української асоціації ревматологів.

Сфера професійних інтересів в нефрології – ураження нирок при ревматологічних, ендокринних хворобах, хронічна хвороба нирок, інфекції сечової системи.

Чуб Ольга Ігорівна, к.мед.н., лікар нефролог

Член української асоціації нефрологів, національного ниркового фонду, міжнародних асоціацій: ISN, ERA-EDTA, NKF.

Нирки - життєво-важливий орган. Тому, збереження їх здоров‘я ессенціально важливо як для кількості, так і для якості життя.

Бережіть свої нирки - посібник, що навчить людину як жити добре з хворобами нирок та як запобігати їх ускладненням.

Довгошея Альона Олександрівна

Довгошея Альона Олександрівна, закінчила НМУ ім. О. О. Богомольця у 2011 р., працювала сімейним лікарем. У 2016 р. переїхала до Житомира для роботи у сфері клінічних досліджень за терапевтичним напрямом. Працює терапевтом і нефрологом у консультативно-лікувальному відділенні "Науково-дослідницький центр" КП "Лікарня № 1" Житомирської міської ради.

Місія − дати пацієнту змогу прожити інше життя, якісніше, триваліше, використовуючи надбання медичної науки.

Цілі: надання якісної медичної допомоги пацієнтам, підтримання їх на шляху до змін на користь свого здоров'я; зміна ставлення до клінічних досліджень і трансплантації, позбавлення понять флеру "експериментів на людях".

Улюблена цитата: «Ніколи не здавайтеся — ніколи, ніколи, ніколи, ніколи, ні у великому, ні в малому, ні у значному, ні у дрібному, ніколи не здавайтеся, якщо це не суперечить честі і здоровому глузду» (В. Черчилль).

Фролова Євгенія Олександрівна, к.мед.н.

Фролова Євгенія Олександрівна, кандидат медичних наук, доцент кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії Дніпровського державного медичного університету, вища лікарська категорія. Член ERA-EDTA, Придніпровської асоціації лікарів-інтерністів.

 

 

Іванова Марія Дмитрівна, к. мед. н., PhD

лікар-патологоанатом, нефропатолог, нутриціолог, доцент кафедри патологічної та топографічної анатомії, Національний університет охорони здоров’я України ім. П. Л. Шупика (Київ, Україна).

 

 

 

Мишковська Анна Анатоліївна

Мишковська Анна Анатоліївна, лікар нефролог, терапевт, 2005-2011 рр. – Національний медичний університет імені О.О. Богомольця. 2014-2016 рр. – Інтернатура «Внутрішні хвороби» – Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л.Шупика.

2017 р. – Спеціалізація «Нефрологія» – Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика.

 

Вакуленко Людмила Іванівна, д.мед.н., професор

Вакуленко Людмила Іванівна, доктор медичних наук, професор кафедри педіатрії 2 Дніпровського державного медичного університету, педіатр вищої категорії, дитячий нефролог вищої категорії. Членкиня Європейської асоціації дитячих нефрологів (ESPN), Української асоціації дитячих нефрологів, Української асоціації нефрологів, Асоціації педіатрів України, Асоціації лікарів амбулаторної медицини України, Асоціації превентивної і антиейджинг медицини. Автор 182 наукових публікацій, патенту на корисну модель, монографії.

Звенігородська Ганна Юріївна, к.мед.н

Звенігородська Ганна Юріївна, к.мед.н, дитячий нефролог, кафедра педіатрії №2 Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова, член Української асоціації дитячих нефрологів та Європейської асоціації дитячих нефрологів (ESPN).

 

 

Шидловський В’ячеслав

Шидловський В’ячеслав, провізор, випускник Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, фахівець з просування медичних препаратів терапевтичного напрямку, який усвідомлює свою відповідальність перед пацієнтами, лікарями та іншими фахівцями сфери охорони здоров‘я, оскільки вони є моєю мотивацією у щоденній діяльності, націленій на інновації та сприяння терапевтичного прогресу. Працюю над підвищенням обізнаності у сфері медицини щодо цифрових рішень, щоб найкращим чином надавати підтримку пацієнтам, лікарям та іншим працівникам сфери охорони здоров‘я.

Маю ціль передати майбутнім поколінням світ, у якому якісна система охорони здоров‘я буде доступна кожному.